Pomysł na dekorację okien

Obecne trendy sprawiają, że dekoracja okien staje się być kluczowa dla aranżacji całego wnętrza. Podpowiadamy gotowe rozwiązania do różnych pomieszczeń.

W oknie możemy zawiesić zasłonki, firany, rolety, rolety rzymskie, żaluzje, plisy i wiele innych. Wybór powinny determinować względy funkcjonalne i estetyczne. Kluczowym kryterium jest to czy dekoracja ma pełnić także funkcje zaciemniające. Jeśli tak odpadają same firanki, cienkie zasłony i kunsztownie drapowane tkaniny. Następnie należy wziąć pod uwagę rodzaj pomieszczenia, układ okien i położenie pokoju. To pozwoli nam dobrać grubość tkanin oraz rodzaj zaciemnienia w zależności od nasłonecznienie pomieszczenia. Dopiero wtedy można się zastanawiać nad stylem i względami dekoracyjnymi.
Najpopularniejszym rozwiązaniem pozostają zasłony i firany, choć z tych drugich coraz więcej osób rezygnuje. Zamiast nich pojawiają się w oknach rolety, żaluzje, plisy i inne rozwiązania.
Zmiana wystroju wnętrza nie zawsze wymaga remontu, czasami wystarczą nowe dodatki.

W jasnym wnętrzu ładnie prezentują się długie, gładkie matowe zasłony oraz rolety rzymskie w innym odcieniu z szorstkiej tkaniny.

Zasłony w oryginalne wzory będą wyglądały nowocześnie i wyraziście. Mogą stać się ważnym akcentem w salonie.

Rolety rzymskie pasują szczególnie do wnętrz stylizowanych oraz z akcentami retro. W zależności od wzoru mogą tez przełamać nowoczesną i minimalistyczną aranżację wnętrza.

Plisowane żaluzje w intensywnym kolorze mogą stać się główną ozdobą Twojego wnętrza.

Firana złożona z cienkich sznureczków to propozycja do nowoczesnej stylizacji wnętrza.

Klasyczna propozycja to kompozycja delikatnych tiulowych firan i białych zasłon wiązanych w dolnej części.

Ciekawym rozwiązaniem są również lekkie zasłony w kolorze dopasowanych do koloru tapet.

Niezależnie od tego jaki rodzaj okiennych ozdób wybierzesz, najważniejsze jest dopasowanie. W tym sezonie królują dwa rodzaje aranżacji:
• idealnie dopasowane plisy, rolety, czy żaluzje do konkretnego wnętrza
• osłony okienne kontrastujące z wystrojem pomieszczenia.