To rodzaj składanego, rozwijanego daszka, osłona przeciwsłoneczna/ przeciwdeszczowa, którą możemy zamontować zarówno na tarasach, jak i na znacznie mniejszych balkonach.

Oferujemy szeroki zakres markiz firm DRAGON, SELT i FAKRO. Wśród podstawowych typów wyróżniamy tarasowe, balkonowe, okienne, ogrodowe (tzw. pergole). Posiadamy markizy klasyczne, w kasecie, wolnostojące, koszowe (tzw. całoroczne), zwijane, segmentowe, i wiele innych.

Wybór odpowiedniej konstrukcji, uzależniony jest od wielkości przestrzeni, którą chcemy osłonić oraz możliwości montażu. Dobrze dopasowane urządzenie będzie wygodne i praktyczne w użytkowaniu.

Markizy zdobywają coraz większą popularność na naszym rynku. Jeżeli chcemy korzystać z uroków tarasu, a jednocześnie zabezpieczyć się przed słońcem, rozwijane osłony słoneczne są bardzo dobrym rozwiązaniem.

Nowoczesna technologia
Każdy z producentów markiz, posiada kilka podstawowych kolorów konstrukcji markizy. Najczęściej są białe, brązowe, szare, srebrne i beżowe. Ale istotną kwestią przy wyborze markiz oprócz kolorystyki, jest także materiał, z którego została wykonana. Najlepiej wybierać produkty z wysokiej jakości tkanin akrylowych, impregnowanych środkami zwiększającymi odporność na zabrudzenie, blaknięcie oraz niszczenie przez wodę. Ponadto dobrze jest, gdy użyte są tkaniny odbijające promienie UV.
Markizy mogą być sterowane ręcznie za pomocą korby lub elektrycznie, przy użyciu montowanego na ścianie wyłącznika lub pilota zdalnego sterowania. Przy sterowaniu elektrycznym, jest możliwość zastosowania czujników pogodowych. To ważne, zwłaszcza przy zmiennych warunkach pogodowych. W przypadku burzy i silnego wiatru, należy je złożyć, by nie uszkodziły się elementy konstrukcyjne. Dzięki czujnikom przy silnym wietrze markiza zwinie się samoczynnie, a przy dużym nasłonecznieniu sama się rozwinie.

Elektryczny napęd
Kupując markizę z napędem elektrycznym, warto dopłacić i wybrać silnik z możliwością awaryjnego zwijania korbą. Jest to niezbędna funkcja w sytuacji, gdy trzeba będzie markizę szybko zwinąć, podczas awarii zasilania albo gdy zawieruszy się pilot.

 

Moskitiery

To siatki, instalowane w otworach okiennych i drzwiowych, mające na celu ochronę przed owadami, insektami oraz nieczystościami. Polecane są szczególnie do pomieszczeń kuchennych, pokoi dziecięcych oraz obiektów położonych nad jeziorami i w pobliżu punktów handlowych.

Moskitiery można dostosować do wszystkich rodzajów okien. Możliwość doboru typu oraz kształtu moskitiery w zależności od funkcji oraz typu otworu okiennego pozwala idealnie dobrać produkt zgodnie z jego przeznaczeniem. Profile moskitier dostępne są w okleinach drewnopodobnych oraz w szerokiej gamie kolorów z palety RAL. Kolor siatki – czarna lub biała.

  • Usługi

    Doradztwo
    Projektowanie
    Realizacja
    Współpraca z architektami