Nowoczesna dekoracja okienna łącząca funkcje żaluzji, firany i tkaniny. Atrakcyjna i bogata kolekcja wzorów oraz kolorów tkanin, w tym rozpraszających światło, zaciemniających antyrefleksyjnych oraz transparentnych a także dopasowana kolorystyka detali, pozwala optymalnie dobrać roletę do wystroju wnętrza oraz jego przeznaczenia.

Oferujemy rolety firm ANWIS oraz DECO-SUN na mechanizmach manualnych (łańcuszek sterujący oraz obrotowy obciążnik tkaniny pozwala na płynne sterowanie roletą), półautomatycznych i automatycznych w zależności od preferencji inwestora.
Atrakcyjna i bogata kolekcja wzorów oraz kolorów tkanin, w tym rozpraszających światło, zaciemniających antyrefleksyjnych oraz transparentnych a także dopasowana kolorystyka detali, pozwala optymalnie dobrać roletę do wystroju wnętrza oraz jego przeznaczenia.

Rodzaje rolet
Rolety ze względy na miejsce montażu można dzielić na wiele grup. Najprostszy podział wskazuje na rolety wewnętrzne (montowane wewnątrz pomieszczeń – okna, witryny, przesłony regału/wnęki, ekrany projekcyjne) oraz rolety zewnętrzne (montowane na zewnątrz), odznaczające się zwiększoną wytrzymałością na czynniki atmosferyczne.

System osłonowy
Roleta – system osłonowy, którego celem w zależności od rodzaju rolety są:
– ochrona przed nasłonecznieniem pomieszczenia,
– ochrona przed włamaniami (rolety antywłamaniowe),
– dekoracja i wystrój wnętrza (rolety dekoracyjne).

Rolety wewnętrzne

Rolety wolnowiszące
Najprostszy system, w którym tkanina jest przyklejana do poprzecznej ułożonej rurki aluminiowej. Rolety te montowane są do sufitu, ściany, a szczególny ich rodzaj, mini rolety, można zawieszać bezinwazyjnie na ramie okna.

Rolety w kasecie
To rolety, w których wałek z tkaniną jest estetycznie zabudowany w kasecie wyprodukowanej z aluminium lub PCV w szerokiej gamie kolorystycznej. Systemy te odznaczają się zdecydowanie zwiększoną estetyką w stosunku do zwykłych rolet wolnowiszących oraz lepszą ochroną tkaniny np. przed zabrudzeniami. Roleta umieszczona w pełnej osłonie aluminiowej lub w listwie montażowej pozwala na szybki montaż i demontaż, dodatkowo w kasecie z prowadnicami pozwala na płynne prowadzenie tkaniny nawet przy uchylonym oknie.

Rolety rzymskie
To efektowna i ekskluzywna dekoracja wnętrz urządzonych w stylu klasycznym, rustykalnym, jak również modernistycznym. Doskonale zastąpi firanę lub tradycyjną zasłonę. Ich tkanina zamocowana na mechanizmie sznurkowym lub koralikowym podczas podnoszenia jej układa się w poziomie w efektywne zakładki. Owe zakładki (lub bufy w rolecie austriackiej) uchodzą za dodatkowy element dekoracyjny wspomnianego systemu.

Rolety plisowane
Wyjątkowo funkcjonalny i ciekawy rodzaj osłon okiennych, umożliwia skuteczne przesłonięcie dowolnego fragmentu okna lub wnęki, również o nietypowych kształtach /trójkąty, trapezy, skosy, półkola, wielokąty, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i przeszklonych konstrukcji dachowych.

Plisy
W plisach można niezależnie podnosić i opuszczać górny oraz dolny profil rolety a niezawodny samohamujący mechanizm, pozwala ustawić żaluzję plisowaną na dowolnej wysokości. Sprzyja to zwiększonej możliwości decydowania o partii okna, którą aktualnie chcemy zasłaniać lub odsłonić. Przy całkowicie podniesionej żaluzji otrzymujemy małą powierzchnię przesłonięcia okna. Sterowanie plisą na różnych wysokościach odbywa się za pomocą sztycy, korby lub silnika. Prowadzenie linkowe gwarantuje lekkie i stabilne sterowanie produktem zamontowanym m.in. w oknach uchylnych i dachowych.
Plisy dają nam możliwość zastosowania ciekawych rozwiązań np.: dwie tkaniny w jednym systemie, dwa oddzielne systemy montowane na jednym oknie. Tkanina plisowana duo wykonana z dwóch warstw materiału posiada lepszą barierę termiczną i akustyczną, dającą efekt pełnego zaciemnienia okna. Dodatkową zaletą duo plisy są niewidoczne sznurki oraz linki prowadzące.
Warto wiedzieć, iż żaluzje plisowane łatwo poddają się procesowi czyszczenia, przeznaczone są do pomieszczeń ogrzewanych a konstrukcja produktu pozwala na wykonanie żaluzji z tkaniną szerszą od szyny.

Tkaniny plisowane
Atrakcyjna kolekcja tkanin plisowanych firmy ANWIS (ponad 350 materiałów) i DECO-SUN o charakterze dekoracyjnym oraz zaciemniającym pozwala doskonale dopasować żaluzję również pod kątem funkcjonalnym.

 

 

  • Usługi

    Doradztwo
    Projektowanie
    Realizacja
    Współpraca z architektami